Příběh Martina

Martin

dav

Je velmi vzácné, když k vám chce přijít na karty muž. Většinou je to ženská záležitost. Tak mě velmi překvapilo, když jsem seděla jednoho dne na oslavě ukončení studia maturantů a náhle mi zazvonil telefon. Na druhé straně se ozval mladý mužský hlas, že by chtěl přijít na karty. Moc se mi do toho nechtělo, protože jsem byla v příjemné náladě, ale něco uvnitř mi říkalo, že bych to měla udělat. A tak jsem souhlasila. Slíbil mi, že se zastaví a že mě přímo z oslavy odveze autem.

sdr

Když jsem si vedle něho sedla, byla jsem jako na trní. Ta bolest z něj přímo čišela! Lidé, kteří jsou nešťastní, pak odebírají energii těm kolem sebe a pokud s tím neumíte pracovat, můžou vás úplně vysát. Bolest z nich vytéká ven a oni zoufale potřebují doplnit nějakou jinou, pozitivní energii, ber kde ber. A v této situaci byl i Martin. Jeho duše přímo křičela bolestí a nepochopením a tak jsme začali vykládat karty a já jsem začala číst příběh. Nebylo na něm nic výjimečného. Našel si přítelkyni, zamiloval se, chtěl mít ženu, děti a rodinu a ona ho opustila,…našla si někoho jiného. Nechtěla se zatím vázat, zatímco Martin už byl připravený na partnerský vztah se vším všudy. Nechápal, co udělal špatně, chtěl vědět, kde se mu stala ta osudová chyba. Vyprávěla jsem mu jeho vlastní příběh. Pozorně naslouchal, a protože jeho bolest byla hodně hluboká, jeho duše pod touto tíhou byla výjimečně vnímavá. Vlastně sála nové informace jako houba. Rada jak z toho ven byla velmi prostá – najít sám sebe. Martin naslouchal, ale jako jeden z mála šel hrát tuto hru vabank. Vzal si 2 týdny dovolené v práci, sedl na motorku a odjel sám tam, kam ho oči povedou a motorka doveze. Procestoval Rakousko, viděl Halštat, vysoké hory, hluboká údolí, nádhernou panenskou přírodu, která se u Alp rozprostírá. Jeho duše dlouho toužila po lásce a po odpočinku a vedla ho přesně tam, kde se mohla uzdravit. A tady bylo vše, co potřeboval. Byl tam sám a souznil s přírodou, se sebou a čistil se…nevím, co přesně se dělo mezi ním, přírodou a hledáním sebe sama, ale vrátil se úplně jiný Martin!

dav

Asi za měsíc přijel znova na karty a já jsem ho nepoznávala. Třpytivý, nádherný asi 35letý kluk. Oči mu svítily, a když seděl naproti mě, i moje duše v jeho blízkosti. Vlastně, kdybych byla o něco mladší, určitě by mě to zlákalo (Martine, omlouvám se za upřímnost). Měl v sobě to, co přitahuje na první pohled každou ženu,…harmonii, sílu, charisma. Tak jak tenkrát sílu vysával, tak teď jí vyhazoval plnými hrstmi. Byl okouzlující a nádherný! A přitom to byl ten stejný Martin jen nějak vyměněný. První co mě napadlo, zeptala jsem se ho, co mu na tu jeho proměnu říká okolí. Vyprávěl mi, že si život ne užívá, ale že ho žije naplno, každou chvilku a každý moment. A to bylo taky na něm vidět. Byl na zábavě, tam se potkal se svojí bývalou přítelkyní. Ta seděla v rohu, zašlapaná novým přítelem. Šel k ní, zatancoval si s ní a popřál jí do nového života hodně štěstí. V baru si povídal s jejím novým přítelem. Byl šťastný! Nikdo jeho proměnu nechápal a vlastně ji ani nechápal on sám. Ta změna byla ohromující, strhující a podmanivá. Měl tolik energie, tolik radosti a euforie v sobě, že to nikdo nechápal,…Matrine, to není možné, na čem jedeš,…se ho nechápavě ptali kamarádi a on se jen smál, byl šťastný, v pohodě a v harmonii sám se sebou.

Tato změna nenechala vesmír dlouho čekat. Našel si novou přítelkyni, která byla popálená z minulého vztahu. Sotva dýchala. Zavolal mi a požádal mě, jestli ji můžu „opravit“. Po jedné terapii v podvědomí se vyčistila a byla schopná plnohodnotného vztahu, který vyústil ve sňatek. Narodila se jim krásná holčička. Do roka a do dne tady stál kluk, který byl hrdým tátou a harmonickým partnerem. Stál tu muž, který byl srovnaný sám se sebou a s tím, jak si nastavit svůj život tak, aby se v něm cítil dobře a v souladu sám se sebou.

Jen tak dál Martine

S láskou Soňa

Mohlo by se vám také líbit...