Příběh Modelky

Modelka

Přišla na karty krásný štíhlá dívka ve věku asi 22 let. Vlasy černé, dlouhé až po zadek, hluboké hnědé oči a pravidelný krásný obličej. Jedním slovem splňovala všechny požadavky na modelku. Když jsem jí viděla, ptala jsem se sama sebe, co ode mě může tahle krásná holka chtít. Vztah! Houkla mi duše do hlavy. A opravdu, když jsme otevřely karty, nestačila jsem se divit. Studovala vysokou školu, byla zapsaná u modelingové agentury a řešila vztah. Chodila s chlapcem, kterému bylo 28 let, a soustavně jí byl nevěrný. Věděla to! Snažila se to vydržet, protože jí slíbil, že za 2 roky, tedy až mu bude 30 let, se usadí, budou mít spolu to miminko a ona se dočká svého snu, bude žít pohádku o šťastné rodině a harmonickém vztahu. Teď to prý musí vydržet! Potřebuje si ještě užít, než se rozhodne pro dlouhodobý vztah. Nevěděla co s tím. Držela kapesník v ruce, a když jsem začala mluvit, začaly se jí kutálet slzy po tváři. Bolelo ji to. Není cílem karet drásat bolest, ale naopak nechat bolest vytéct, aby se mohla rána zahojit. Pro mě je těžké dívat se na něco, co není zcela pochopitelné. Krásná holka, která může mít na každém prstu minimálně 10 kluků, tady žebrá o lásku někoho, kdo jí stanovuje podmínky, které jí lámou srdce. Když s tím nebude souhlasit, tak si prý klidně může jít. Měla ho ráda a nechtěla ho opustit. Vlastně se přišla zeptat, jestli pravdu dodrží slib a přestane ve 30 letech žít podobným způsobem a dokáže se změnit. Myslím, že i bez karet víte, jaká je odpověď. Byla pozitivní. Karty říkaly, že opravdu ve 30 letech přestane a bude chtít založit rodinu, problém spočíval v tom, že to vydrží jen nějaký ten rok a ve chvíli, kdy se jejich vztah dostane do krize, vyřeší problém po svém. Vzpomene si na léta svého bujarého mládí, vrhne se do náruče jiné ženy jako zraněný a nepochopený. A nešťastných žen, které naletí na sladká slova agresivním jedincům, kteří chtějí jen rozšířit si svoje mantinely na úkor někoho jiného, bude kolem něj vždy spousta…

„A co můj bývalý…“ napadlo jí jako záchranný kruh v neřešitelné situaci. No, to bylo něco podobného. Prostě z deště přímo pod okap!

„A někdo nový?“ snažila se zachránit, co se dalo. Ale byl to stejný model. Prostě k sobě přitahovala stejné typy mužů. Nedopočítaný příklad! A vesmír Vás nikdy nepropustí z příkladu, který jste sami nedokázali spočítat. Prostě dokud to nespočítáte, nedostanete jiný příklad. Nepřijde někdo nový, někdo jiný. Jinak bychom měli na svém kontě spoustu nespočítaných příkladů a utíkali bychom vždy k jinému typu příkladu, který by pro nás byl zase nevypočítaný. Pro mě otázka spíš zněla: „Proč tahle krásná modelka přitahuje tyto muže a proč to nedokáže spočítat“. Proč prostě tohle nevyhodí ze svého života, nepošle je někam a nerozhodne se ve svém srdci, že než tohle, tak raději nic. Raději zůstanu na chvíli sama, ale takhle si ubližovat nenechám! Tohle je pod moji úroveň! Mám navíc! Dostanu od života to, co jsem já, hodného kluka, který si mě bude vážit a bude si časem vážit i naší rodiny a našich dětí. Takhle příklad spočítat nedokázala. Místo toho se motala v kompromisech a její srdce jí značně komplikovalo potřebný nadhled.

Odpověď je nasnadě. Sebeláska! Sebehodnota! Opravdu nevím, kde tato společnost nachází prostředky vnutit nám, že jsme nedokonalí a špatní. A nechápu, proč děláme kompromisy tam, kde už dávno máme bouchnout rukou do stolu a říct dost! Jednou mi přítel vysvětloval, že krásné holky to mají v životě hodně těžké. Průměrný kluk, když se na ni koukne, tak si řekne, tak na tu nemám a ani se nepokouší o jakoukoliv akci. Jediní, kteří se pokusí jí „sbalit“, jsou sebevědomí jedinci, pro které ne není NE. Tak dlouho doráží, až svoji kořist udolají. A ona, když se poddá a zainteresuje, skončí v jeho spárech. Pak začnou přetvářet něco, co je svobodné, krásné a osvěžující, v jakýsi paskvil. Hlavně aby mu to vyhovovalo a on měl splněny všechny svoje standarty. A poté, co se nabaží a zjistí, že to, co vymodeloval je patvar a není na něm nic přitažlivého, odhodí ji jako kus použitého hadru, o který si ještě opucuje nohy, než odejde. Takových příkladů mám u karet spoustu. Ale proč to dovolíme? Proč tady volíme kompromisy? Nevážíme si dostatečně sami sebe, nemáme vyvinutou sebelásku. Mít sám sebe rád není sobectví, ale životní nutnost! Teprve, když sebelásku přeženete a vymezíte si svůj prostor na úkor někoho jiného, se dopouštíte sobectví. Naším úkolem tady na zemské pláni není sloužit a nechat se zadupávat, ale naopak ukázat svůj potenciál a roztáhnout svá křídla, rozvinout svoje schopnosti. Ti, kteří jste našli hodného partnera nebo partnerku a máte harmonický vztah, tak se můžete rozvinout. Říká se, že za každým úspěšným mužem je jeho manželka a za každou úspěšnou ženou je její manžel. Ze srdce Vám přeji, pokud jste takového partnera našli. Tohle je výhra v loterii! A ti, co stále ještě hledáte, nastavte si pevně svoje hranice a to, co se vám za hranice dostane, prostě vyhoďte. Žít s partnerem, který vás celou dobu vztahu bude podvádět a nutit Vás, abyste mu to tolerovali, jinak se s vámi rozejde a dá vám slib, že až mu bude 30 let, tak se uklidní a začne spořádaný život ve své rodině, takového partnera rychle vyprovoďte! Važte si sami sebe! Pochopte, jakou máte skutečnou hodnotu! Uvědomte si, jací jste! Jste nádherné bytosti, které mají právo milovat a být milováni! A pokud takhle silnou myšlenku pošlete do vesmíru, je to pro něj spočítaný příklad. A vesmír nemá čekací lhůty. Pokud jste příklad spočítali, reaguje okamžitě. A dá Vám nový příklad, ve kterém se zase budete učit, ale už na vyšší úrovni. S každým spočítaným příkladem roste naše síla a uvědomění! Tak se nebojte a postavte se sami za sebe. Roztáhněte svá křídla a vzlétněte!

 

S láskou Soňa

 

P.S. Jak tento příklad skončil? Jak se slečna rozhodla? To nevím, ale pokud se vrátí, určitě napíšu pokračování příběhu.

Mohlo by se vám také líbit...